Porządna pompa nurnikowa zapewnia ciągłą pracę nawet w bardzo ciężkich warunkach, dlatego też w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest przy przepompowywaniu mocno zabrudzonej cieczy. Pompy nurnikowe bardzo dobrze poradzą sobie również z czystą cieczą, roztworami ulegającymi krystalizacji, mediami kwasowymi i zasadowymi oraz z substancjami, które są bardzo wrażliwe na siły ścinające.
Gdzie można wykorzystać pompy nurnikowe?
W dzisiejszych czasach profesjonalne pompy nurnikowe bardzo często wykorzystuje się do zasilania aparatów procesowych, czy też do zatłaczania wody złożowej tzw. solanki. Godne uwagi są przede wszystkim pompy nurnikowe, które mają wykonany nurnik z powłoki ceramicznej. Materiał ten sprawnie poradzi sobie nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach.
Pompa nurnikowa – największe zalety
Pompy nurnikowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele osób, korzysta z ich dobrodziejstwa. Dzięki pionowemu usytuowaniu na wiertnicach zajmują one bardzo mało miejsca, a co najważniejsze idealnie odciążają nurnik i uszczelniają od sił tarcia. W pompach nurnikowych bardzo często stosuje się zawory kulowe tłoczone i zawory ssące, które charakteryzują się nie tylko bardzo prostą konstrukcją, ale przede wszystkim niewrażliwością na zapiaszczenie płuczki.